niedziela, 5 sierpnia 2012

Odpowiedzi na nasze emaile w spr. testowania na zwierzętrach


Przedstawiamy Wam odpowiedzi firm z kwietnia i maja 2012, które otrzymaliśmy pisząc tego emaia:
Witam,
Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy testują Państwo swoje produkty na zwierzętach, zlecają testowanie poszczególnych składników kosmetyków na zwierzętach innym firmom lub wykorzystują składniki pochodzenia zwierzęcego w swoich produktach. Jako konsument podejmujący świadome wybory podczas zakupów chcę wiedzieć, czy wydawane przeze mnie pieniądze wspierają cierpienie zwierząt, czy też pomagają etycznemu biznesowi.
Z góry dziękuję za szczerą odpowiedź,
Pozostawiamy je interpretacji każdej/każdego z Was.
CUSSONS

Szanowna Pani,

Chciałabym Panią poinformować, wszystkie produkty firmy PZ Cussons nigdy nie były i nie są obecnie testowane na zwierzętach.

Z poważaniem,
Magdalena Sieniawska
ORIFLAME

"Oriflame posiada własne zakłady produkcyjne w 5 miejscach na świecie – w Polsce, Indiach, Szwecji, Chinach i Rosji. Z czego fabryka w warszawskim Ursusie to największa fabryka Oriflame na świecie, natomiast fabryka z Chinach powstała w 2005r i nie ma związku z przeniesieniem produkcji do tego kraju. W nawiązaniu do Pani pytań przesyłam poniżej oświadczenie, które otrzymałam od działu komunikacji korporacyjnej w Sztokholmie, w odpowiedzi na Pani pytanie.

W Oriflame od wielu lat prowadzimy działalność w zgodzie z polityką dobrego traktowania zwierząt. Podczas produkcji kosmetyków nigdy nie testowaliśmy produktów ani ich składników na zwierzętach – i nigdy nie zamierzamy. Decyzję tę podjęliśmy już na samym początku, w 1967 roku, gdy powstawało Oriflame.
W Oriflame niezmiennie nie testujemy produktów na zwierzętach ani nie zlecamy takich testów naszym kontrahentom na żadnym z etapów procesu produkcji, nawet w celu potwierdzenia bezpieczeństwa lub skuteczności naszych produktów lub ich składników. Aby potwierdzić, iż nasze produkty spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości, w naszych laboratoriach przeprowadzamy szczegółowe testy bezpieczeństwa, które prowadzone są pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego, a udział w nich biorą zdrowi ochotnicy powyżej 18. roku życia. Wcześniej przeprowadzana jest szczegółowa analiza formuły kosmetyku pod kątem bezpieczeństwa jej stosowania. Przyjęliśmy też metody testowania in-vitro (alternatywne wobec testów na zwierzętach), które stosuje się w przypadku, gdy wspomniane wcześniej testy z udziałem ochotników mogłyby skutkować odczuwaniem przez bólu lub wywoływać podrażnienia (np. podrażnienia oczu).

W Oriflame zobowiązani jesteśmy jednak do stosowania się do wszystkich obowiązujących regulacji prawnych w państwach, w których prowadzimy działalność. Niektóre z nich mogą wymagać dostarczenia danych uzyskiwanych w wyniku testów na zwierzętach. W krajach, w których obowiązują takie przepisy, dostarczamy kompletne dokumenty wymagane w celu rejestracji produktu, łącznie ze szczegółową oceną bezpieczeństwa przygotowaną w zgodzie z wymogami Europejskiej Dyrektywy o Kosmetykach. Działania takie powinny wykluczyć potrzebę zastosowania testów na zwierzętach, do czego zawsze staramy się przekonać lokalne władze.
W przypadkach, gdy nie jest to możliwe, jesteśmy zmuszeni dostarczyć im nasze produkty w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Wspieramy pracę nad zmianą lokalnych przepisów w celu dostosowania ich wzorca do przepisów europejskich. "

NIVEA

"Chciałabym Panią zapewnić, że nasza firma nie wykorzystuje zwierząt do testowania produktów kosmetycznych. Politykę tę przyjęliśmy na długo przed wejściem w życie w Unii Europejskiej dyrektyw regulujących testowanie kosmetyków na zwierzętach w 2004 r. Jesteśmy przekonani, że wykorzystywanie zwierząt do testowania produktów kosmetycznych w celu potwierdzenia ich bezpieczeństwa i skuteczności nie jest konieczne.

Beiersdorf nie jest producentem surowców i z tego powodu nie prowadzi badań surowców na zwierzętach.

W Europie substancje stosowane do produkcji produktów kosmetycznych zazwyczaj podlegają ustawodawstwu chemikaliów (REACH). Oznacza to, że materiały muszą być zarejestrowane przez ich producentów. W celach rejestracyjnych, dane z badań na zwierzętach są ogólnie potrzebne, w celu potwierdzenia bezpieczeństwa materiału dla zdrowia ludzi i środowiska. Europejskie organy ustawodawcze włożyły wielki wysiłek w minimalizowanie ilości wymaganych badań na zwierzętach. Przemysł inwestuje miliony euro w opracowywanie metod alternatywnych.

Niestety, pomimo wielu lat intensywnych działań ze strony przemysłu i naukowców, nie ma jeszcze wiarygodnych metod zastępczych dostępnych dla całego zestawu pytań o bezpieczeństwo substancji zgodnie z wymaganiami Komisji Europejskiej i jej naukowego komitetu doradczego, jak np. pytanie, czy materiał może powodować alergie.

Aktywnie promujemy na świecie akceptację istniejących alternatywnych metod stosowanych zamiast testów na zwierzętach przez poszczególne władze. Ponadto wspieramy zarówno pod względem personalnym i finansowym naukowe wysiłki, aby wypełnić luki, gdzie inne metody nie są jeszcze dostępne.

Od ponad 20 lat firma Beiersdorf z powodzeniem działa w społeczności naukowej i w ramach stowarzyszeń na rzecz alternatyw in vitro dla testów na zwierzętach. Jesteśmy jedną z najlepiej znanych, wiodących i uznanych firm badawczych na całym świecie.

Intensywnie angażujemy się w działalność stowarzyszeń niemieckiego i europejskiego przemysłu kosmetycznego (odpowiednio IKW i Cosmetics Europe) i ich dedykowanych zespołów projektowych. Prowadzimy współpracę z Europejskim Centrum Walidacji Alternatywnych Metod (ECVAM) i wspieramy Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Jesteśmy również aktywnym członkiem IVTIP (Branżowej Platformy ds. Badań In Vitro), ESTIV (Europejskiego Towarzystwa Toksykologii In Vitro), a od 2006 r. – członkiem – założycielem EPAA (Europejskiego Partnerstwa na rzecz Alternatywnych Podejść do Badań na Zwierzętach), wspólnej organizacji Komisji Europejskiej i przemysłów kosmetycznego, farmaceutycznego, chemicznego i agrochemicznego."

Pozdrawiam,
Marta Żółtowska
Quality Management
NIVEA Polska Sp. z o.o.
Grupa Beiersdorf
Tel.: +48 61 8746 192
Fax: +48 61 8746 001
E-mail: Marta.Zoltowska@beiersdorf.com
Internet:
www.NIVEA.pl


DR IRENA ERIS

"Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris nie testuje i nigdy nie testowało na zwierzętach kosmetyków czy też składników wchodzących w skład kosmetyków. Ponadto dla każdego surowca stosowanego do produkcji kosmetyków posiadamy deklaracje od producenta danego surowca, odnośnie nie wykonywania testów na zwierzętach.
Co więcej, Centrum Naukowo-Badacze Dr Irena Eris jako jedyna placówka naukowa firmy kosmetycznej w Polsce wykonuje badania bezpieczeństwa produktu dla skóry w warunkach in vitro, na modelu naskórka. Badanie to zostało zaakceptowane przez Unię Europejską jako jedna z metod alternatywnych do eksperymentów na zwierzętach.
W Unii Europejskiej od 2004 roku obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach oraz sprzedaży kosmetyków, które były w ten sposób badane. Natomiast od 11 marca 2009 zakazane są wszystkie testy składników kosmetyków na zwierzętach, z wyjątkiem badań toksyczności dawki powtarzanej, toksykokinetyki i wpływu na rozrodczość. Całkowity zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach planowany jest na 2013 rok. Zakaz ten ma obejmować wszystkie metody badawcze, bez względu, czy będą dostępne metody alternatywne do eksperymentów na zwierzętach, czy też nie.
Niektóre firmy wciąż umieszczają na kosmetykach oznakowanie "nie testowane na zwierzętach". Taki zapis może wprowadzać konsumentów w błąd, ponieważ obecnie żaden kosmetyk w Unii Europejskiej nie może być testowany na zwierzętach.
Do produkcji kosmetyków wykorzystujemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, składników odzwierzęcych.

ROSSMANN

"Zapewniamy, że firma Rossmann dokłada wszelkich starań, aby oferowane naszym klientom artykuły były nie tylko najwyższej jakości, ale także gwarantowały najwyższy poziom bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego.
Warto podkreślić, że zanim produkty z branży chemiczno-kosmetycznej trafią na sklepowe półki, muszą spełnić surowe wymagania określone m.in. przez ustawę z dnia 30 marca 2001 roku o kosmetykach oraz rozporządzenia wykonawcze do niej.
Zapewniamy, że Rossmann przestrzega przepisów dotyczących szeroko pojętej ekologii nie tylko ze względu na ich prawne umocowanie, ale także świadomość jej istoty dla nas i naszych Klientów.
Wyrazem dbałości o klientów i środowisko jest wprowadzenie m.in. ekologicznej linii produktów marki własnej Alterra. Kosmetyki z tej linii nie zawierają składników odzwierzęcych, a jedynie roślinne, pochodzące z kontrolowanych ekologicznych upraw. Wysoka proekologiczna jakość produktów Alterra została potwierdzona certyfikatami BDIH i Vegan. Produkty marki własnej Rossmann – Alterra dodatkowo są bezpieczne m.in. dla osób cierpiących na alergie i astmę. Ekologiczne produkty, które jednocześnie są naszą marką własną, to dla nas powód do dumy.
Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo wypróbować produkty marek własnych Rossmann, szczególnie kosmetyki z linii Alterra. Gorąco zachęcamy do ich wypróbowania, oferując najwyższą proekologiczną jakość i atrakcyjną cenę."

ORIGINAL SOURCE

"Witaj,

Dziękujemy za kontakt. Wszystkie kosmetyki marki Original Source są
certyfikowane uznanym na całym świecie znakiem The Vegan Society. O wymogach,
jakie muszą spełnić firmy aby zdobyć to oznaczenie można przeczytać tutaj:
http://www.vegansociety.com/default.aspx"

EFEKTIMA

 "W odpowiedzi na Pani pytanie, informujemy iż nie testujemy kosmetyków na zwierzętach."
"Witam,
Nie zlecamy testowania na zwierzętach stosowanych przez nas składników innym firmom. Jest to zabronione prawem.
Używamy do produkcji natomiast kolagenu oraz wosku pszczelego (jeśli można go uznać za pochodzenie zwierzęce).

SORAYA
(firma Cederroth Polska S. A.)

"Obecnie obowiązuje całkowity zakaz testowania na zwierzętach kosmetyków - wyrobów gotowych. Testowanie produktów finalnych jest zabronione prawnie w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Nasza Firma nie wykorzystuje zwierząt do testowania produkowanych wyrobów kosmetycznych. Nie produkujemy surowców do produkcji kosmetyków, a więc również nie przeprowadzamy testów na zwierzętach. Natomiast całkowity zakaz testowania składników kosmetycznych planowany jest na 2013r. Ma on obejmować wszystkie metody badawcze bez względu czy będą dostępne metody alternatywne czy nie.
Uważamy, że wykorzystywanie zwierząt do testowania wyrobów kosmetycznych w celu potwierdzenia ich działania nie jest potrzebne.
W recepturach naszych wyrobów stosowane są takie składniki pochodzenia zwierzęcego jak: kolagen rybi, miód i mleko, proteiny jedwabiu, sproszkowana perła. Są to bardzo aktywne surowce odżywiające i odbudowujące skórę , dla nas bardzo cenne ze względu na swoje właściwości.
Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w pracy na rzecz Zwierząt i ich ochrony."
"Witam serdecznie,
Obecnie obowiązuje całkowity zakaz testowania na zwierzętach kosmetyków
- wyrobów gotowych, natomiast poszczególne składniki , niestety
przechodzą fazę testową. Testowanie produktów finalnych jest zabronione
prawnie w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.
NIE TESTUJEMY NASZYCH WYROBÓW NA ZWIERZĘTACH.
Wiele surowców używanych do produkcji kosmetyków jest wykorzystywanych
również w farmacji do produkcji maści i kremów itp. W recepturach
naszych wyrobów stosowane są takie składniki pochodzenia zwierzęcego
jak: kolagen rybi, miód i mleko, proteiny jedwabiu, sproszkowana perła i
już wycofany ekstrakt z kawioru. Są to bardzo aktywne o bogatych
właściwościach surowce odżywiające i odbudowujące skórę.
Nie produkujemy naszych kosmetyków ani też nie sprowadzamy surowców do
produkcji z Chin.

Pozdrawiam
Małgorzata Sławeta"


BIO-PROFIL
"Zarówno produkty Uriage jak i Algotherm nie są testowane na zwierzętach. Produkowane są we Francji w swoich oryginalnych laboratoriach, w farmaceutycznych standardach produkcji.
Pozdrawiam
Marta Milik
Brand Manager Laboratorium Uriage i Algotherm"

IVER ROCHER

"Otrzymaliśmy Pani wiadomość dotyczącą naszego stanowiska wobec testów kosmetyków na zwierzętach. W związku z faktem, iż zwrócił on naszą uwagę, chcielibyśmy przedstawić Pani kilka szczegółowych informacji na ten temat. Jednocześnie dziękujemy za zainteresowanie naszą marką.

Marka Yves Rocher bardzo wcześnie zaangażowała się w walkę z testami przeprowadzanymi na zwierzętach W 1989 roku, nasza Firma, jako jedna z pierwszych firm przemysłu kosmetycznego zaprzestała testowania na zwierzętach gotowych produktów i zastąpiła je metodami alternatywnymi. W ślad za Yves Rocher poszło wiele innych firm. W 1992 roku otrzymaliśmy Złoty Medal za działania na rzecz ochrony zwierząt przyznany nam SPA (Towarzystwo Ochrony Zwierząt).

Jako że jesteśmy wierni naszemu zobowiązaniu, pragniemy potwierdzić, że :

- Nie prowadzimy testów na zwierzętach ani nie zlecamy takich testów zarówno w przypadku gotowych produktów jak i poszczególnych składników zawartych w tych produktach.
- Inwestujemy w programy mające na celu poszukiwanie metod alternatywnych wobec badań na zwierzętach, promujemy je i upowszechniamy. Nasze badania dotyczą na przykład nowych sposobów diagnozowania alergii in vitro na składniki naturalne.
- Skład naszych produktów jest ściśle określony i bardzo precyzyjny : nie stosujemy jakichkolwiek surowców pochodzenia zwierzęcego ( za wyjątkiem miodu i wosku pszczelego). Zrezygnowaliśmy, na przykład z używania pigmentu powszechnie wykorzystywanego w przemyśle kosmetycznym do produkcji cieni do powiek, karminu koszenila (jest to barwnik otrzymywany z niewielkich owadów wytwarzających kwas karminowy w celu obrony przed drapieżnikami, posiadający ciemnoczerwoną barwę).

Od ponad 50 lat, Yves Rocher, jako twórca Cosmétique VégétaleŽ (Kosmetyki Roślinnej), angażuje się w działania na rzecz Przyrody i Zrównoważonego Rozwoju.

Yves Rocher oferuje niektóre ze swoich produktów w Chinach. Pragniemy potwierdzić, iż nie przeprowadzamy żadnych testów tych produktów na zwierzętach ani nie zlecamy przeprowadzania takich testów.
Jednakże władze chińskie mogą w sposób jednostronny, zlecić przetestowanie kosmetyków przed wprowadzeniem ich do sprzedaży na terenie ich kraju. Władze chińskie przeprowadzają badania w ośrodkach badawczych specjalnie przeznaczonych do takich badań. Niestety ośrodki te nie stosują metod alternatywnych, nad czym szczególnie ubolewamy, jako że od wielu lat walczymy z zadawaniem cierpienia zwierzętom.
Nie odwracamy się jednak od problemu, postanowiliśmy utrzymywać kontakty z właściwymi najwyższymi władzami chińskimi, aby uczulić je w zakresie cierpienia zwierząt i przekonać o wiarygodności i skuteczności obecnie stosowanych na rynku metod alternatywnych. Nie podzielamy zdania, iż zaprzestanie dialogu jest najlepszym sposobem na zmianę postawy i sposobu myślenia. Jest to jednakże codzienna walka, która, nad czym szczerze ubolewamy, wymaga długiego czasu, zważywszy na fakt, iż ma miejsce w kraju głęboko tradycyjnym.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje wyczerpują Pani wątpliwości. Pozostajemy do dyspozycji w razie dodatkowych ewentualnych pytań."

"Yves Rocher oferuje niektóre ze swoich produktów w Chinach. Pragniemy potwierdziÄ, iĹź nie przeprowadzamy Ĺźadnych testów tych produktów na zwierzÄtach ani nie zlecamy przeprowadzania takich testów.
JednakĹźe wĹadze chiĹskie mogÄ w sposób jednostronny, zleciÄ przetestowanie kosmetyków przed wprowadzeniem ich do sprzedaĹźy na terenie ich kraju. WĹadze chiĹskie przeprowadzajÄ badania w oĹrodkach badawczych specjalnie przeznaczonych do takich badaĹ. Niestety oĹrodki te nie stosujÄ metod alternatywnych, nad czym szczególnie ubolewamy, jako Ĺźe od wielu lat walczymy z zadawaniem cierpienia zwierzÄtom.
Nie odwracamy siÄ jednak od problemu, postanowiliĹmy utrzymywaÄ kontakty z wĹaĹciwymi najwyĹźszymi wĹadzami chiĹskimi, aby uczuliÄ je w zakresie cierpienia zwierzÄt i przekonaÄ o wiarygodnoĹci i skutecznoĹci obecnie stosowanych na rynku metod alternatywnych. Nie podzielamy zdania, iĹź zaprzestanie dialogu jest najlepszym sposobem na zmianÄ postawy i sposobu myĹlenia. Jest to jednakĹźe codzienna walka, która, nad czym szczerze ubolewamy, wymaga dĹugiego czasu, zwaĹźywszy na fakt, iĹź ma miejsce w kraju gĹÄboko tradycyjnym."

AMWAY

"Produkty Amway nie są testowane na zwierzętach. Kwestia ta jest regulowana przez prawo europejskie (dyrektywa 22/12/09/EC) – testy na zwierzętach są zabronione. Amway stosuje się do wszelkich wymogów prawnych.
Nie możemy jednak powiedzieć, że nie stosujemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Mimo że zdecydowana większość składników jest pozyskiwana z roślin lub są to składniki syntetyczne, niektóre produkty zawierają składniki zwierzęce, takie jak naturalne woski pszczele czy lanolina pozyskiwana z wełny. Możemy jednak zapewnić, że podczas pozyskiwania składników nie cierpią zwierzęta, a wszystkie procesy odbywają się w odpowiednich warunkach zgodnych z regulacjami prawnymi. "

 UNILEVER

Odp. na formularz:"Dziękujemy za kontakt. Twoje pytanie zostanie przekazane do osoby związanej ze wskazanym przez Ciebie tematem wiadomości. Postaramy się na nią odpowiedzieć jak najszybciej. Szanujemy Twoją prywatność, dlatego nie będziemy wysyłać na podany przez Ciebie adres e-mail żadnych niechcianych wiadomości."

EVELINE

"Zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu oraz uregulowaniami prawnymi żaden kosmetyk z oferty Eveline Cosmetics nie jest testowany na zwierzętach !!!

Od września 2004 r. w Europie obowiązuje całkowity zakaz testowania gotowych kosmetyków na zwierzętach. Od 2009 zakazane są również testy na zwierzętach składników używanych do produkcji kosmetyków (ze względu na brak metod alternatywnych producenci surowców kosmetycznych mogą do roku 2013 wykonywać badania z zakresu: toksykokinetyki, toksyczności dawki powtarzanej oraz toksyczności reprodukcyjnej - szkodliwego działania na rozrodczość). W marcu 2013 będzie obowiązywał całkowity zakaz oceny toksyczności substancji chemicznych na zwierzętach (bez względu na dostępność metod alternatywnych)."

LOGONA

We oppose animal testing!

Logona products contain trusted, traditional, plant-based ingredients recognized for generations as completely safe for the intended use by humans. Testing takes place exclusively on human volunteers. These tests accompany every Logona product, starting with self-testing by research and development staff members, continuing with similar staff testing during the microbiological stability trial period, and finally culminating with rigorous, scientific testing on paid volunteers under independent, dermatological supervision. Only after a product has successfully passed each of these phases can it be introduced to the marketplace.

Respect for people, animals, and environment is the basis of our ethical self-image. For this reason we are actively engaged in the movement to validate alternative test methods, which do not utilize animals. We strongly believe that animal testing belongs to the past.

BIELENDA

"Dbałość o środowisko naturalne widoczna jest na każdym etapie produkcji i sprzedaży kosmetyków Bielenda. W produkcji wykorzystujemy między innymi składniki certyfikowane międzynarodowym świadectwem ekologicznego pochodzenia ECOCERT, nie przeprowadzamy testów na zwierzętach, produkty znajdują się w opakowaniach ekologicznych nadających się do ponownego przetworzenia, natomiast torebki foliowe zastąpiliśmy papierowymi lub biodegradowalnymi." Taką informację znalazłam na stronie Bielendy.

ZIAJA

"Pragniemy poinformować Panią, że wszystkie kosmetyki Ziaja i farmaceutyki również nie były i nie są testowane na zwierzętach, ani w Polsce, ani poza jej granicami. Surowce do produkcji są pochodzenia roślinnego i biotechnologicznego. Nie zlecamy badań na zwierzętach.
Nawet na naszych opakowań mieliśmy znaczek " króliczka" ale powoli odstępujemy od stosowania takiego oznakowania.

Według Ustawy o kosmetykach z dnia 30 marca 2001 r. zabronione jest wprowadzanie do obrotu kosmetyków testowanych na zwierzętach. W związku z czym nie ma uzasadnienia wprowadzanie dodatkowych oznaczeń na kosmetykach potwierdzających spełnienie tego wymogu.

Dlatego, też odchodzimy od stosowania znaków graficznych królika na opakowaniach kosmetyków Ziaja. Ponieważ nie są one testowane na zwierzętach i nie mogą być testowane wg obowiązujących regulacji prawnych - nie ma powodu dodatkowo potwierdzać tego znakiem graficznym i udowadniać, że nie łamiemy prawa.

Firma Ziaja wymaga od dostawców i producentów surowców przedstawienia deklaracji o niemodyfikcacji genetycznej i nietestowaniu ich na zwierzętach, tylko tacy dostawcy nas interesują..
W preparatach Ziaja nie stosujemy składników pochodzenia zwierzęcego. Jedyny związek może mieć lanolina stosowana w kremach ziajka kosmetyki dla dzieci i niemowląt - wytwarzana jest z wełny owczej.

Mamy nadzieję, że uzyskane informacje o produktach Ziaja pozwolą na korzystanie z naszych kosmetyków.

Dział Obsługi Klienta
Ziaja Ltd"

Alex Cosmetics

 "Nasz preparaty są preparatami w 100% ziołowymi i nigdy nie były testowane na zwierzętach."

ESSENCE

"Dziękujemy za zainteresowanie produktami marki essence.

Niemiecka spółka - Cosnova, producent kosmetyków marki essence, nie testuje produktów na zwierzętach. Ponadto przed przystąpieniem do współpracy z potencjalnym dostawcą składników wymaga pisemnego oświadczenia, iż on także nie testuje swoich produktów na zwierzętach."

FEMI

"Laboratorium Femi nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach. Badania dermatologiczne wykonujemy na probantach -ochotnikach, którzy pobierają za to wynagrodznie oraz przeprowadzane są badania aparaturowe np. MPA, Multi Skin Centem MC750 oraz kamerą PhotoFinderMedicam, ANTERA .

Nie wykonujemy badań na zwierzętach - wiele lat temu złożone zostało oświadczenie w SanEpidzie. Niie kupujemy też surowców badanych na zwierzętach- otrzymujemy oświadczenia producentów surowców.

Laboratorium Femi nie stosuje w swojej recepturze składników pochodzących z uboju zwierząt ani innych źródeł związanych z cierpieniem zwierząt.

W kosmetykach :

Krem nawilżający Mus Egzotyczny
Peeling enzymatyczny
jest składnik : HYDROLYSED MILK PROTEIN* posiadajacy certyfikat ekologiczny.
W pozostałych produktach nie ma tego składnika.

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej, facebooka promującego wegetarianizm oraz bloga."

ORIFLAME

"Oriflame jest dumne z tego, że w ciągu swojej ponad 40-letniej historii nigdy nie zlecało ani nie przeprowadzało testów swoich produktów ani ich składników na zwierzętach. Dobro zwierząt jest jedną z ważniejszych zasad, jakimi w swojej działalności kieruje się Oriflame. W naszych kosmetykach nie stosujemy żadnych składników pochodzących od martwych zwierząt. Niektóre składniki – wosk pszczeli, miód, pochodne lanoliny i produkty mleczne – pozyskiwane są od zwierząt w naturalny sposób, bez wyrządzania im krzywdy bądź uśmiercania. Ze względu na przestrzeganie tych surowych obostrzeń, wszystkie produkty kosmetyczne Oriflame nadają się do stosowania przez wegetarian i przez większość wegan.
W tym roku wprowadziliśmy do sprzedaży linię Ecobeauty, która jest naszą wiodącą linią ekologicznych i etycznych produktów pielęgnacyjnych, swoistą marką-ikoną, przy jej tworzeniu współpracowaliśmy z niezależnymi organizacjami, takimi jak m.in. Vegan Society. The Vegan Society to pierwsza organizacja zrzeszająca wegan, zarejestrowana w 1944 roku w Wielkiej Brytanii. Zaaprobowana w ponad 45 krajach organizacja dba o szeroko rozumiane dobro zwierząt, protestując przeciwko ich wykorzystywaniu i krzywdzeniu. Troska o dobro zwierząt zawsze była jedną z głównych wartości wyznawanych przez Oriflame Cosmetics." CO O TYM SĄDZICIE?

BARWA

odpowiedź z Barwy, choć to było do przewidzenia:) Promujemy!
"Dziękuję za zainteresowanie produktami firmy Barwa.Żaden z naszych kosmetyków nigdy nie był i nie jest testowany na zwierzętach. Do produkcji mydeł nie używamy tłuszczy zwierzęcych (oznaczenie na etykiecie „sodium tallowate”). Wszystkie mydła produkujemy wyłącznie na bazie tłuszczy roślinnych z plantacji posiadających certyfikat RSPO."

AVON

Avon na pytanie o testowanie/używanie testowanych składników: "Poniżej przedstawiamy oficjalne stanowisko Avon odnośnie testowania kosmetyków na zwierzętach.
Avon nie testuje żadnych swoich kosmetyków na zwierzętach. Nie przeprowadza testów gotowych produktów, jak również nie testuje na zwierzętach składników produktów.
Nie wymagamy również, by nasi poddostawcy składników i gotowych produktów przeprowadzali testy na zwierzętach w naszym imieniu. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo naszych Klientów. Sprzedajemy tylko produkty bezpieczne i stosujemy się do odpowiednich regulacji obowiązujących w każdym kraju, w którym sprzedajemy nasze produkty. Bezpieczeństwo naszych produktów sprawdzamy stosując badania in vitro, a także w czasie badań klinicznych.
Jesteśmy firmą promującą stosowanie metod alternatywnych wobec testów na zwierzętach i nagradzaną za udoskonalanie i wprowadzanie nowych metod. Zapewniamy, że wszelkie oznaczenia i symbole, którymi posługujemy się opisując nasze produkty, stosujemy z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Odnosi się to również do symbolu, który potwierdza, że nasze produkty nie są testowane na zwierzętach.
Jednocześnie informujemy, że produkty Avon mogą zawierać dozwolone substancje pochodzenia odzwierzęcego - np. Balsam do ust Mango, Brzoskwiniowy balsam do ust i Waniliowy balsam do ust z serii Naturals zawierały wosk pszczeli.
Również w przypadku produktów niekosmetycznych istnieje możliwość, że zastosowane włosie jest pochodzenia naturalnego, np. świńskiego czy koziego (pozyskiwanego analogicznie do pozyskiwania wełny owczej, a więc w nieszkodliwy dla zwierząt sposób)."